Forrest & Love měděný pohár na vodu - gravírovaný Mozaika - 300 ml

Kód: CA3
499 Kč 499 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Měděný ručně gravírovaný pohár na vodu je díky svému minimalistickému a zároveň modernímu designu stylovým doplňkem! Poháry jsou ručně tepané zkušenými řemeslníky, což z nich dělá moderní designové kousky. 

Ručně vyrobený měděný kalíšek můžete použít, jako nádobu na vodu nebo jako dekorativní prvek či vázu pro květiny. Stanou se vaším dokonalým společníkem na piknicích, domácích večírcích, setkáních nebo v práci. Jsou lehčí než skleněné nebo kovové sklenice a ekologičtější než plastové.

Ať už jej použijete jakkoli, vždy zaujme. Čistá měď je navíc mimořádně odolná a trvalá hodnota, která bude dělat radost několika generacím.

V měděných nádobách doporučujeme uchovávat pouze neperlivou vodu. 

  • Kalíšek na vodu je vyroben z 99,7 % potravinářské mědi 
  • Vnější vrstva kalíšku je lakovaná potravinářským lakem, aby byl zachován lesklý povrch a pro snadnou se údržbu
  • 100% bez těžkých kovů, bez toxinů

Proč pít vodu z měděných nádob?

Ájurvéda již od starověku obhajuje výhody pití vody z měděných nádob. Podle ájurvédy se při uchovávání vody v měděné nádobě po dobu 6-8 hodin (nejlépe přes noc) voda stává přirozeně zásaditou. Tato měděná voda neboli Tamra Jal je známá svými vitálními účinky, které navozují rovnováhu ve třech dóšách (váta, kapha a pitta) těla. Měděné nádoby Forrest & Love jsou vyrobeny z čisté mědi, a poskytují tak všechny výhody Tamra Jal.

Studie ukazují, že měděné nádoby mohou zvýšit pH vody, a tím i její zásaditost. Měď působí antibakteriálně a má antibakteriální a samosterilizační vlastnosti. Moderní věda tomu říká oligodynamický efekt, podobně, jako stříbro - přirozeně toxický účinek některých kovů na choroboplodné zárodky.

Jak měděné nádoby používat:

Doporučuje se uchovávat pitnou vodu v měděné nádobě po dobu 4-12 hodin. Chcete-li si užít její maximální přínos, nechte vodu v nádobě přes noc (ne déle než 16 hodin) a druhý den ji vypijte buď ráno na lačno, nebo v průběhu dne, abyste získali životně důležitou dávku mědi pro lepší život a náladu!
Doporučujeme uchovávat v měděných nádobách pouze neperlivou vodu.

Návod na čištění:

V případě potřeby můžete měděnou nádobu vyčistit následujícím způsobem.

Do nádoby vložte lžíci práškové kyseliny citronové nebo prášku na odstraňování vodního kamene. Zalijte horkou vodou a nechte několik minut odstát. Pořádně protřepejte a několikrát vypláchněte čistou vodou. Nádoba opět bude zářit jako nová.
Z venku měděnou nádobu čistěte pouze vlhkým nebo mokrým měkkým hadříkem.

Doporučujeme ruční mytí, není vhodné mýt v myčce nádobí.

Objem: 300ml

Hmotnost: 100g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_forrest and love

Za značkou Forrest & Love stojí mladí nadšenci, původem z Indie, kteří přináší do našeho světa znalosti Ajurvédy a přírodních zdrojů, jako je měď. Dali si za cíl nově definovat módu a životní styl na základě trvale udržitelných principů.

Značka Forrest & Love nabízí ruční řemeslnou výrobu měděných nádob namísto strojové a masové výroby, tradici namísto trendů a udržitelnost namísto rychlé módy. Přináší výrobky, které vydrží i pro další generace!

Jejich prioritou jsou trvale udržitelné postupy ve výrobních procesech, aby maximálně šetřily zdroje, byly udržitelné a hlavně eticky spravedlivé. Kladou důraz na minimalizaci množství obalů, nulovou produkci odpadu a vyhýbají se plastům všude, kde je to možné - ať už v kanceláři, nebo ve výrobním závodě.

Produkty

Výrobky značky Forrest & Love jsou vyrobeny z 99,7 % čisté mědi.

Každá lahev je vytvarována z jednoho kusu plechu čisté mědi bez spojů a švů a je uzavřena nepropustným víčkem, které je rovněž vyrobeno z čisté mědi. Při výrobě se nepoužívají žádné těžké kovy ani hliník. Kromě toho jsou výrobky testovány na čistotu mědi institutem TÜV Rheinland. Vnější vrstva lahví a sklenic je potažena potravinářským lakem. Jedná se o ochranný povlak, který zabraňuje matnění a odbarvování a dodává lahvím a pohárům lesk. Z vnitřní strany jsou láhve, džbány a poháry zachovány zcela surové, neopracované.

Každý kus je ručně vyroben znalými řemeslníky za použití tradičních technik. Každý kousek tedy může být malinko odlišný a tím i jedinečný. Na povrchu je možné si všimnout některých nerovností případně odchylek - tak to prostě u přírodních, ručně vyráběných výrobků musí být.

Výrobky Forrest & Love byly testovány na:

Obsah mědi = 99,7 % čisté mědi vysoké kvality podle zkušebního protokolu.

Toxicitu = nebyla zjištěna - nebyly nalezeny žádné škodlivé kovy, jako je olovo, podle dohody REACH.

Bezpečnost potravin = Obsah lahví i lak použitý na vnějším povrchu byly prokazatelně zcela bezpečné pro potraviny.