Forrest & Love měděná lahev na vodu tepaná 600 ml

Kód: K6
849 Kč 849 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně tepaná měděná láhev na vodu je určena pro všechny, kdo oceňují krásu, elegantní umění a orientální nádech. Lahve jsou ručně ryté zručnými řemeslníky za použití tradičních ryteckých technik. Měděná láhev na vodu je ideálním společníkem na všech cestách, v práci či doma. 

Každá lahev je vytvarována z jednoho kusu plechu čisté mědi bez spojů a švů a je uzavřena nepropustným víčkem, které je rovněž vyrobeno z čisté mědi.

Díky ruční práci je každý kus originál!

Měděné láhve jsou lehčí než skleněné nebo kovové a ekologičtější než plastové. Čistá měď je navíc mimořádně odolná a trvalá hodnota, která bude dělat radost několika generacím.

V měděných nádobách doporučujeme uchovávat pouze neperlivou vodu.

  • Láhev na vodu je vyrobena z 99,7 % potravinářské mědi
  • Vnější vrstva lahve je lakovaná potravinářským lakem, aby byl zachován lesklý povrch a pro snadnou se údržbu
  • 100% bez těžkých kovů, bez toxinů

Proč pít vodu z měděných nádob?

Ajurvéda již od starověku obhajuje výhody pití vody z měděných nádob. Podle ajurvédy se při uchovávání vody v měděné nádobě po dobu 6-8 hodin (nejlépe přes noc) voda stává přirozeně zásaditou. Tato měděná voda neboli Tamra Jal je známá svými vitálními účinky, které navozují rovnováhu ve třech dóšách (váta, kapha a pitta) těla. Měděné nádoby Forrest & Love jsou vyrobeny z čisté mědi, a poskytují tak všechny výhody Tamra Jal.

Studie ukazují, že měděné nádoby mohou zvýšit pH vody, a tím i její zásaditost. Měď působí antibakteriálně a má antibakteriální a samosterilizační vlastnosti. Moderní věda tomu říká oligodynamický efekt, podobně, jako stříbro - přirozeně toxický účinek některých kovů na choroboplodné zárodky.

Jak měděné nádoby používat:

Doporučuje se uchovávat pitnou vodu v měděné nádobě po dobu 4-12 hodin. Chcete-li si užít její maximální přínos, nechte vodu v nádobě přes noc (ne déle než 16 hodin) a druhý den ji vypijte buď ráno na lačno, nebo v průběhu dne, abyste získali životně důležitou dávku mědi pro lepší život a náladu!
Doporučujeme uchovávat v měděné nádobě pouze neperlivou vodu.

Návod na čištění:

V případě potřeby můžete měděnou nádobu vyčistit následujícím způsobem.

Do nádoby vložte lžíci práškové kyseliny citronové nebo prášku na odstraňování vodního kamene. Zalijte horkou vodou a nechte několik minut odstát. Pořádně protřepejte a několikrát vypláchněte čistou vodou. Nádoba opět bude zářit jako nová.
Z venku měděnou nádobu čistěte pouze vlhkým nebo mokrým měkkým hadříkem.

Doporučujeme ruční mytí, není vhodné mýt v myčce nádobí.

Objem: 600 ml

Hmotnost: 250g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_forrest and love

Za značkou Forrest & Love stojí mladí nadšenci, původem z Indie, kteří přináší do našeho světa znalosti Ajurvédy a přírodních zdrojů, jako je měď. Dali si za cíl nově definovat módu a životní styl na základě trvale udržitelných principů.

Značka Forrest & Love nabízí ruční řemeslnou výrobu měděných nádob namísto strojové a masové výroby, tradici namísto trendů a udržitelnost namísto rychlé módy. Přináší výrobky, které vydrží i pro další generace!

Jejich prioritou jsou trvale udržitelné postupy ve výrobních procesech, aby maximálně šetřily zdroje, byly udržitelné a hlavně eticky spravedlivé. Kladou důraz na minimalizaci množství obalů, nulovou produkci odpadu a vyhýbají se plastům všude, kde je to možné - ať už v kanceláři, nebo ve výrobním závodě.

Produkty

Výrobky značky Forrest & Love jsou vyrobeny z 99,7 % čisté mědi.

Každá lahev je vytvarována z jednoho kusu plechu čisté mědi bez spojů a švů a je uzavřena nepropustným víčkem, které je rovněž vyrobeno z čisté mědi. Při výrobě se nepoužívají žádné těžké kovy ani hliník. Kromě toho jsou výrobky testovány na čistotu mědi institutem TÜV Rheinland. Vnější vrstva lahví a sklenic je potažena potravinářským lakem. Jedná se o ochranný povlak, který zabraňuje matnění a odbarvování a dodává lahvím a pohárům lesk. Z vnitřní strany jsou láhve, džbány a poháry zachovány zcela surové, neopracované.

Každý kus je ručně vyroben znalými řemeslníky za použití tradičních technik. Každý kousek tedy může být malinko odlišný a tím i jedinečný. Na povrchu je možné si všimnout některých nerovností případně odchylek - tak to prostě u přírodních, ručně vyráběných výrobků musí být.

Výrobky Forrest & Love byly testovány na:

Obsah mědi = 99,7 % čisté mědi vysoké kvality podle zkušebního protokolu.

Toxicitu = nebyla zjištěna - nebyly nalezeny žádné škodlivé kovy, jako je olovo, podle dohody REACH.

Bezpečnost potravin = Obsah lahví i lak použitý na vnějším povrchu byly prokazatelně zcela bezpečné pro potraviny.